لوگوی قرارگاه فرهنگی هدنا
قرارگاه فرهنگی هدنا
logo-samandehi تایید
کد خبر : 790 ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت [ ۲۰:۴۸ ]
Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستاد مشترک دفاع فرهنگی 

امروز واقعیت هجوم فرهنگی و تلاش شبانه روزی یاران شیطان در تهاجم به ایمان، اندیشه، اخلاق، مبانی، دستاوردها، چهره ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از روز روشن تر است. تردیدآفرینی شبهه پراکنی، بدبین سازی و پاشیدن بذر بی تفاوتی نسبت به دین و معنویت، حمیت زدایی و غیرت شکنی و تمسخر و تحقیر ایمان و هویت اسلامی، کار روزانه و شغل رسمی و منبع درآمد و ماموریت بین المللی گروهی از غرب زدگان و قلمزنان سیاسی عصر پهلوی و هنرپیشگان و سینماگران آمریکایی است.

ضرورت تشکیل ستاد مشترک دفاع فرهنگی

تاکنون از هجوم فرهنگی و شبیخون بیرحمانه استکبار به انقلاب اسلامی و آرمان ها و مبانی فکری و ارزشهای آن سخن بسیار شنیده ایم. اولین هشدارهای جدی در باره هجوم فرهنگی غرب علیه ارزش های و فرهنگ  غنی ایرانی – اسلامی را  رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در دهه هفتاد اعلام نمودند(۱) و معظم له در چندساله اخیر با گسترش شبکه های اجتماعی و پیچده شدن رسانه های ارتباطی، خطرات و اثرات مخرب شبیخون فرهنگی به صورت مکرر با مسئولین و احاد جامعه یادآور شده اند.

defa1

امروز دیگر هجوم فرهنگی، گسترده تر، بی پرده تر و پرغوغاتر از آن است که هیچ چشم بیدار و گوش شنوایی چهره کریه و دندانهای تیز و بلند و صدای عربده های مستانه آن را نشنود.

امروز، جلوه های شیطانی از صدها بلندگوی داخلی و خارجی پخش می شود و هر روز مجوز نصب و راه اندازی بلندگوی دیگری صادر می گردد.

امروز برخی از آنها که باید صدای شیطان را خفه کنند به گفتمان سیاسی، مذاکره خصوصی و علنی و حمایت از یاران خارجی و داخلی او مشغول اند.

امروز واقعیت هجوم فرهنگی و تلاش شبانه روزی یاران شیطان در تهاجم به ایمان، اندیشه، اخلاق، مبانی، دستاوردها، چهره ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از روز روشن تر است. تردیدآفرینی شبهه پراکنی، بدبین سازی و پاشیدن بذر بی تفاوتی نسبت به دین و معنویت، حمیت زدایی و غیرت شکنی و تمسخر و تحقیر ایمان و هویت اسلامی، کار روزانه و شغل رسمی و منبع درآمد و ماموریت بین المللی گروهی از غرب زدگان و قلمزنان سیاسی عصر پهلوی و هنرپیشگان و سینماگران آمریکایی است.

دوباره ارتش فرهنگی شیطان مجهز به شبکه های مجازی، ماهواره و مجله و ماهنامه و هفته نامه و روزنامه های پر زرق و برق صدها برابر گروهکهای معاند و ضدانقلاب روزهای اول انقلاب اسلامی به میدان آمده اند.

ارتش مهاجمان فرهنگی از روم و ری به خدمت احضار شده اند. و صد البته این هجوم فرهنگی آتش تهیه برای هجوم آشکار نظامی است و روزی که از ضعف کامل فرهنگ انقلاب اسلامی در قلبها و اندیشه ها مطمئن گردند، منادیان دیالوگ و گفتمان با مدرن ترین سلاح های کشتار جمعی یورش خواهند آورد، چنانکه در جنگ تحمیلی آشکارا مشاهده شد، فاعتبروا یا اولی الابصار!

هدف مهاجمان

هدف نهایی هجوم فرهنگی در یک کلمه «نفی اسلام انقلابی » است. برخی برای مبارزه با اسلام ماموریت دارند و برخی به انگیزه های واهی کسب قدرت و شهرت و دستیابی به نام و نان و شعر و شراب و شهوت در ارتش شیطان کارآموزی می بینند.

اهداف مرحله ای مهاجمان فرهنگی را این چنین می توان فهرست کرد:

۱٫ هدر دادن منابع دولت و ملت ایران

۲٫ ایجاد درگیری بین مسؤولان نظام اسلامی

۳٫ تغییر روحیه وفاداری ملت

۴٫ تضعیف روحیه مسؤولان خدمتگزار

۵٫ پاشیدن بذر یاس و بدبینی عمومی

۶٫ حساسیت زدایی و غیرت شکنی

۷٫ تضعیف پایگاه روحانیت

۸٫ کم رنگ جلوه دادن مذهب

۹٫ مخدوش معرفی کردن چهره های درخشان انقلاب اسلامی

۱۰٫ القای فرهنگ برهنگی

۱۱٫ ترویج موسیقی و قمار و مستی

۱۲٫ سلب و تضعیف انگیزه های تولید و کار اقتصادی

۱۳٫ تبلیغ شعارهای گریز از مرکز به بهانه کمبود آزادی

۱۴٫ تحریک و تشویق زنان به رویارویی با اسلام و ارزشهای اسلامی

۱۵٫ تبلیغ فرهنگ مصرف گرایی

۱۶٫ ترویج تز جدایی دین از سیاست

۱۷٫ صدمه زدن به سد استوار ولایت فقیه

۱۸٫ هموار سازی راه حضور حاکمیت شیطان بزرگ(نعوذبالله)

نکات یاد شده بخشی از اهداف سپاه فرهنگی شیطان است که امروزه با هزار زبان علمی، سیاسی، اقتصادی، هنری، ورزشی، فلسفی و حتی دینی و انقلابی بازگو می شود. و نمودها و نشانه های پیدا و پنهان این هدف گیری را در تیترها و عناوین و محتوای مقالات و طرحهای صدها نشریه جدیدالولاده در زایشگاه «تساهل و تسامح » می توان مشاهده کرد.

مراحل عملیات

گام اول مهاجمان فرهنگی ترویج ابتذال و بی بند وباری با سلاح مواد مخدر و موسیقی و راه اندازی مراکز تک خوانی و همخوانی و کنسرت مشترک زنان و مردان و ترویج بی حد و مرز ورزش است، که مدت هاست رسانه های  وابسته به جریان سرمایه داری تکنوکرات نوکیسه و طرفداران توسعه منهای عدالت تبلیغ و ترویج می شود.

گام دوم رسمیت بخشیدن به فساد و انحراف و بی بند و باری و صدور مجوز رسمی و قانونی کردن آن در رسانه های رسمی و دستگاههای دولتی است.

defa2

گام سوم تئوریزه کردن و زدن رنگ و لعاب فلسفی، علمی و حتی مذهبی به آرمان ها و رفتار جریان های دگراندیش و غیر مکتبی است که تئوری های نسبیت حقیقت، صراط های مستقیم، قبض و بسط شریعت، کثرت گرایی، دین حداقلی و حداکثری، مدیریت علمی و مدیریت فقهی، و … این مرحله را دنبال می کند.

گام چهارم سلب اعتماد جوانان و بانوان و عموم گروههای اجتماعی نسبت به دین و پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای فداکار و عالمان پرهیزکار است که هجوم بوق های مزدور بر فقهای شواری نگهبان و شاگردان برجسته حضرت امام(قدس سره) در این مرحله انجام می گیرد.

مسؤولیت دفاع فرهنگی

راستی کدام ارگان، نهاد، مؤسسه، وزارتخانه و کدام شخصیت حوزوی و یا دانشگاهی مسؤولیت هدایت و مدیرت دفاع فرهنگی را بر عهده دارد؟ آیا مراجع بزرگوار تقلید، حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان متعهد و بیدار در برابر این بلبشوی فرهنگی و هجوم به ایمان و افکار و تحریف مکتب و تمسخر فقاهت مسؤولیتی ندارند؟ آیا نهادهایی که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از فکر و فرهنگ انقلاب اسلامی تولد یافته و سالها با بودجه مردم برای انجام همین مسؤولیت حمایت شده اند، احساس مسؤولیت نمی کنند؟

آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند به عنوان ناظر محترم و بی طرف در برابر این هجوم به تماشا بایستد؟ آیا در هجوم فرهنگی هم باز نوجوانان و جوانان فداکار سپاه و بسیج و ارتش باید به دفاع برخیزند؟ آیا دادن امکانات و حمایت مالی و مجوز قانونی به مهاجمان فرهنگی، فروش اسلحه به کفار نیست؟ آیا دادن اطلاعات و بر ملا کردن اختلاف سلیقه ها، دادن اسرار دفاعی به مشرکان نیست. آیا حمایت مالی، خبری، سیاسی، تبلیغاتی از مهاجمان فرهنگی بدترین نوع منکر و کار ستون پنجم دشمن نیست؟

وظیفه صدا و سیما، وزارت ارشاد، وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی، نمایندگی های مقام معظم رهبری در جهاد و سپاه و ارتش، وظیفه وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی چیست؟ چرا ستاد مشترک دفاع فرهنگی تشکیل نمی شود؟ چرا دست اندرکاران متعهد مطبوعات مکتبی و اصول گرا به دفاع از میراث گرانقدر محمد(ص) و علی(ع) برنمی خیزند؟ امروز چه کسی بر فضای مخرب مجازی و سایبری که در حال بلعیدن فرهنگ ایرانی و اسلامی است نظارت دارد؟

دفاع از هویت مکتوب دین، دفاع از حاکمیت اسلام و تشیع بر عقلها و قلبها، دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی، دفاع از فقهای بزرگ اسلام، دفاع از جمهوری اسلامی، سرزمین های اسلامی و احقاق حقوق مستضعفان و رفع فتنه از سراسر جهان مسؤولیت سنگین و همیشگی همه کسانی است که به قرآن و محمد(ص) و آل او ایمان دارند و خدا و قیامت را راست می شمرند. شناخت دشمن، شناخت راههای نفوذ دشمن، کسب آمادگی دفاعی، ایجاد تشکیلات دفاعی متناسب و مقابله با ستون پنجم دشمن مسؤولیت مشترک همه کسانی است که به قرآن و اسلام و تشیع و آیین رهایی بخش پیامبر و امام علی(ع) و خط سرخ شهیدان و امام خمینی معتقدند. و لولا دفع الله الناس بعضهم ببعض لهدمت صوامع وبیع و صلوات و مساجد یذکر فیها اسم الله کثیرا و لینصرن الله لن ینصره ان الله لقوی عزیز (حج/۴۰)


 منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه /به قلم سردبیر ماهنامه کوثر با کمی تغییر و تلخیص


۱٫دشمن از راه اشاعه‌ی فرهنگ غلط -فرهنگ فساد و فحشا- سعی میکند جوانهای ما را از ما بگیرد. کاری که دشمن از لحاظ فرهنگی میکند، یک “تهاجم فرهنگی” بلکه باید گفت یک «شبیخون فرهنگی» یک «غارت فرهنگی» و یک «قتل عامفرهنگی» است. امروز دشمن این کار را با ما میکند. چه کسی میتواند از این فضیلتها دفاع کند؟ آن جوان مؤمنی که دل به دنیا نبسته، دل به منافع شخصی نبسته و میتواند بایستد و از فضیلتها دفاع کند. کسی که خودش آلوده و گرفتار است که نمی تواند از فضیلتها دفاع کند! این جوان بااخلاص میتواند دفاع کند. این جوان، از انقلاب، از اسلام، از فضایل و ارزشهای اسلامی میتواند دفاع کند. لذا، چندی پیش گفتم: «همه امر به معروف و نهی از منکر کنند.» الآن هم عرض میکنم: نهی از منکر کنید. این، واجب است. این، مسئولیت شرعی شما است. امروز مسئولیت انقلابی و سیاسی شما هم هست.

رهبر معظم انقلاب-۱۳۷۱/۰۴/۲۲

2+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar
دیدگاه کاربرانکل نظرات :6
 • Randy

  تاریخ : ۱۸ - فروردین - ۱۳۹۶

  (1) (0)

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

  0


  پاسخ دادن

 • Berry

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  0


  پاسخ دادن

 • Maude

  تاریخ : ۲ - خرداد - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  0


  پاسخ دادن

 • Angelika

  تاریخ : ۳ - خرداد - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  خسته نباشید مرسی به خاطر این
  مطلب زیبا

  0


  پاسخ دادن

 • Janie

  تاریخ : ۱۱ - تیر - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب مفید

  0


  پاسخ دادن

 • باربد

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  سلام.وبسایت جالبی دارید.واقعا ممنونم

  0


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

تصاویر متنوع فرهنگی
تصاویر